Program imprezy

Sprawdź program wybranej imprezy.

Program imprezy

Zapraszamy na wyjazd w region Alp Salzburskich - przepiękny, ale i różnorodny.

 

Skaliste szczyty i lodowe jaskinie, wodospady i jeziora, lodowce i zielone doliny, wąwozy i zamki - w górach w północno-zachodniej części Austrii każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli do tego wszystkiego dodamy jeszcze bajkowe Hallstatt, a także Salzburg słynący z twierdzy, piwa oraz “kul Mozarta”, który się tu urodził, uzyskamy niesamowity mix, którego na pewno warto spróbować!

 

 

Dzień 1.

Spotkamy się na zbiórce pod stadionem Cracovii (od strony ul. Kałuży) w Krakowie o 7:45. Przejedziemy autokarem przez Czechy do Austrii. Dotrzemy do miejscowości Radstadt i zakwaterujemy się w prawdziwej alpejskiej willi, która przez cały wyjazd będzie naszym miejscem noclegowym.

 

Dzień 2.

Pierwszego dnia na miejscu wyruszymy z doliny Seewigtal na wycieczkę wzdłuż górskich jezior i wodospadów. Trasę rozpoczniemy przy pierwszym z jezior - malowniczym Bodensee, wzdłuż kaskad wespniemy się do Hüttensee, a następnie szlak doprowadzi nas jeszcze wyżej - do położonego pod szczytami Obersee. Następnie zejdziemy do Bodensee i popływamy po nim łódkami. 

Seewigtal

 

 

Dzień 3.

Kolejnego dnia lepiej ciepło się ubierzcie, bo wyjedziemy kolejką linową na położony w masywie Dachsteinu szczyt Hunerkogel (2700 m n.p.m.). Rozpościera się stamtąd niesamowity widok nie tylko na dolinę Schladming-Dachstein, ale przede wszystkim na pokrywający masyw lodowiec. Spacer po nim będzie okazją nie tylko do odpoczynku od letnich temperatur, ale też do zabaw na śniegu. Oprócz podziwiania zapierających dech w piersiach krajobrazów ośnieżonych gór i skalistych szczytów skorzystamy również z atrakcji stworzonych przez człowieka: przejdziemy się mostem wiszącym nad przepaścią, a także odkryjemy czym są tajemnicze “Stairway to Nothingness” (dosłownie “Schody do Nicości”). Wieczorem udamy się do restauracji w okolicy Schladming, gdzie weźmiemy udział w wyjątkowym wieczorze regionalnym. Tancerze ubrani w stroje ludowe zrobią nam pokaz tradycyjnego tańca Schuhplatter, a my będziemy mogli spróbować swoich sił na parkiecie. Na miejscu będziemy się mogli także dowiedzieć więcej o górniczych tradycjach regionu. Na osoby, które skorzystają z możliwości wykupienia obiadokolacji, będą czekały lokalne przysmaki.

Dachstein

 

 

Dzień 4.

Ten dzień będzie bardzo spokojny. Pojedziemy w nim do niesamowitego wąwozu Liechtensteinklamm. Głęboki kanion rzeki, która w wielu miejscach wyrzeźbiła bardzo ciekawe formacje skalne, słynie z absolutnie wyjątkowego koloru wody. Zawieszonymi na skalnej ścianie drewnianymi mostkami przejdziemy nad samą wodą aż do wysokiego wodospadu. Popołudnie będzie przeznaczone na to, żebyśmy wszyscy w grupie lepiej się poznali podczas wspólnej integracji.

Liechtensteinklamm

 

Dzień 5.

Mostki, schodki, drabinki, kładki i długi wiszący most nad głębokim kanionem - miłośników małpich zabaw czeka w tym dniu prawdziwy raj :) A to wszystko w nie mniej rajskim otoczeniu wodospadów, rwącego potoku i błękitnej tafli górskiego jeziora. Trasa do niego nie przez przypadek nosi nazwę Wilde Wasser Klamm - dosł. “Wąwóz Dzikich Wód”. Przy jeziorze - Riesachsee - będziemy mogli się zrelaksować, a dla chętnych na wyjście wyżej na pewno też coś znajdziemy.

Wilde Wasser

 

Dzień 6.

W pierwszej połowie szóstego dnia naszej wyprawy przejedziemy do zamku Hohenwerfen. W położonym na wzgórzu średniowiecznym zamku zobaczymy nie tylko komnaty czy kaplicę, ale też na przykład wieżę tortur. Weźmiemy również udział w zupełnie wyjątkowym widowisku - pokazie tresury ptaków myśliwskich: sokołów, sępów i orłów. Po południu wybierzemy się do Eisriesenwelt - największych lodowych jaskiń świata. Różnicę wysokości między parkingiem a wejściem do jaskiń pokonamy na piechotę - malowniczym górskim szlakiem. Następnie ciepło się ubierzemy i będziemy podziwiać niesamowite formacje tworzące ten “świat lodowych olbrzymów”. 

Zamek Werfen

 

Dzień 7.

W niedzielę wybierzemy się do największego miasta regionu - Salzburga, którego starówka jest wpisana na listę UNESCO. Na początek chętni wezmą udział w muzycznej Mszy Świętej w katedrze, w której ochrzczony został Wolfgang Amadeusz Mozart. Następnie przespacerujemy się z przewodnikiem po zabytkowym centrum podziwiając m.in. reprezentacyjną rezydencję arcybiskupią, kwieciste ogrody Mirabell z dawną rezydencją letnią książąt salzburskich, dom Mozarta i cmentarz z grobowcem Mozartów. Wejdziemy na wzgórze zamkowe, by zwiedzić wnętrza niesamowitej twierdzy Hohensalzburg: dziedzińce, bastiony, kaplicę, muzea i gotyckie komnaty książęce. Przerwę obiadową spędzimy w wyjątkowym miejscu: browarze Augustiner Bräustüberl. To miejsce słynące nie tylko z produkowanego tu od lat piwa, ale obecnie także z możliwości skosztowania wielu innych regionalnych produktów i zjedzenia pysznego, tradycyjnego obiadu, który będzie można sobie kupić od lokalnych producentów. Wracając z Salzburga zatrzymamy się jeszcze przy Gollinger Wasserfall. Ten położony w lesie wodospad tworzy naprawdę romantyczną scenerię, którą uwieczniło wielu malarzy. 

Gollinger Wasserfall

 

Dzień 8.

Po spakowaniu się wyruszymy w drogę powrotną. Zahaczymy jednak najpierw o bardzo urokliwe Hallstatt - znane z widokówek miasteczko nad jeziorem. To miejsce wielowymiarowe - niegdyś wydobywano tu sól, obecnie niesamowity klimat tworzą alpejskie domy zdobione setkami kwiatów, a absolutnie wyjątkowy zabytek znajdziemy na starym cmentarzu. To Kaplica Czaszek, które w dodatku zostały… udekorowane. W Hallstatt na pewno nudzić się więc nie będziemy, a wizyta tam będzie cudownym zwieńczeniem naszego wyjazdu. Następnie trasą przez Czechy wrócimy do Krakowa.

Hallstatt

 

Uwaga: Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

YETI – Youth Explorers: Travel & Integration Krzysztof Kopytko

ul. Radlińska 33 44-286 Wodzisław Śląski
NIP: 6472588558 REGON: 385031367
Wpis do rejestru Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających
Nabywanie Usług Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego pod nr 1447; CEOTiPT pod nr 25768
Numer konta w Nest Bank SA: 62 1870 1045 2078 1064 0618 0001